در نظافت منزل نقاطی که در معرض دید هستند معمولا به طور مرتب تمیز می شوند و بعضی از مکان‌ها که در معرض دید نیستند فراموش می‌شوند. به همین منظور قصد داریم تا چهار مکانی که در نظافت خانه فراموش می شود را به شما معرفی کرده و روش‌های نظافت آن‌ها را شرح دهیم.

مکان های فراموش شده:

  1. زیر مبل ها: اولین مکان از چهار مکانی که فراموش می‌کنیم زیر مبل‌ها است. تصور کنید اگر به مدت طولانی آنجا را تمیز نکینم چه می شود؟ آشغال هایی که به زیر مبل‌ها قِل خورده‌اند، گرد و غبار، تارهای عنکبوتی و بسیاری از آلودگی‌ها. تمیز کردن این نقطه فراموش پذیر در بازه‌های زمانی کوتاه مدت شاید کار سختی باشد اما همیشه یک برنامه داشته باشید که حداقل چهار بار در سال نظافت این مکان را انجام دهید.
  2. قرنیزها و پایه های دیوار: کنج دیوار جایی است که معمولا مورد غفلت واقع می شود. عدم دقت کافی در تمیز کردن کف اتاق، سبب جمع شدن گرد و خاک در این مکان ها می شود. اگر پایین دیوار قرنیز وجود داشته باشد معمولا گرد و خاک بیشتری در این قسمت می نشیند به صورتی که آلودگی در لبه های آن به خوبی دیده می شود. سعی کنید هر ماه یکبار قرنیزها و کنج دیوار را تمیز کنید.
  3. لبه بالایی درب‌ها و پنجره‌ها: لبه های بالای درب و پنجره ها از آن قسمت هایی هستند که عموما در برنامه نظافت نادیده گرفته می شوند و همین موضوع باعث می شود که انباشتگی آلودگی ها زیاد شود. سعی کنید با یک گردگیر و یا یک پارچه مرطوب ابتدا گرد و خاک را بردارید و سپس با یک ضدعفونی کننده سطوح، سطح آنها را ضدعفونی نمایید.
  4. دریچه‌های هوا: سعی کنید این قسمت را اصولی تمیز کنید. مقداری وقت بگذارید و با باز کردن پیچ ها دریچه را از دیوار جدا کنید. دریچه را در تشت آب و شوینده قرار دهید و با یک مسواک کهنه تیغه های آن را پاک نمایید.