اجاق گاز

اگر پس از هر بار استفاده از اجاق گاز سطح آن را تمیز و ضدعفونی کنید نیاز به قرار دادن اجاق گاز در لیست نظافت هفتگی نیست و همین می تواند تا حدود زیادی کار نظافت هفتگی شما را کاهش دهد. برای پاک کردن و ضدعفونی سریع سطح اجاق گاز می توانید از میکروزدای سبز رنگ سطوح استفاده کنید. با این کار آلودگی های موجود در سطح اجاق گاز به سرعت از بین می رود.

کابینت

نیاز نیست وقت خود را زیاد بر روی کابینت آشپزخانه صرف کنید. این را به یاد داشته باشید که هر چیزی را بعد از استفاده در محل اولیه خود برگردانید. این اصل موجب می شود که نظم کابینت ها همواره برقرار باشد. از سویی دیگر می توانید برای جلوگیری از ایجاد حشرات کابینتی هر ماه یکبار داخل کابینت ها را با اسپری ضدعفونی کننده آشپزخانه ضدعفونی کنید. این کار باعث از بین بردن آلودگی های میکروبی می شود.

پرده‌ها

پرده های منزل نیاز به شستشوی مداوم ندارند. چونکه میزان آلودگی میکروبی بر روی این پرده ها اندک است و مشکلی از این بابت وجود ندارد. البته پرده های موجود در حمام، سرویس های بهداشتی و یا آشپزخانه نیاز به توجه بیشتری دارند چونکه آلودگی میکروبی و چربی های بیشتر بر روی این پرده ها در طی زمان قرار می گیرند.

ظروف کثیف

اگر از ماشین ظرفشویی استفاده می‌کنید از شستن ظرف‌ها قبل از قراردادن آنها در ماشین بگذرید زیرا این کار وقت و آب را هدر می‌دهد. پودر شوینده‌ی ماشین ظرفشویی، مایع تمیزکننده و قرص‌های مربوط آنزیم‌هایی دارند که به ذرات غذا می‌چسبد و کثیفی‌ها را در خود حل می‌کند و سپس با اعمال اسپری آب آنها را از بین می‌برد. وقتیکه شما ظروف را قبل از قراردادن در ماشین آب می‌زنید، ماده شوینده نمی‌تواند به ظروف بچسبد و هدر می‌رود. اگر تنها نیمی از ظرفیت ماشین پر شده است و می‌خواهد تا وعده‌ی غذایی دیگر صبر کنید تا ظرفیت کامل شود، از عملکرد “تنها شستشو با آب” ماشین استفاده کنید. با این کار در زمان و مصرف آب صرفه‌جویی خواهید کرد.