کف زمین را جارو کنید. آشپزخانه یکی از مکان هایی است که مدام رفت و آمد در آن اتفاق می افتد. قبل از خواب هر آشغال و خرده ریزی که در آن باشد را جارو کنید چون به دیگر نقاط خانه هم برده می شود و خطر ایجاد سوسک و حشرات را بالا می برد. پاکیزگی همیشه بهترین راه برای دور کردن حشرات موذی از محیط زندگی است.

سطل زباله را خالی کنید. هر چه سطل پر بیشتر در فضای خانه باقی بماند وضعیت بدتری پیدا می کند. این سطل اگر پر باشد تمام پشه ها را به خود جذب کرده و بوی بدی ایجاد می کند. در نتیجه خالی کردن آن قبل از خواب یکی از کارهایی است که هرگز نباید فراموش کنید. از میکروزدای سطوح می توانید برای ضدعفونی کردن کف زمین زیر سطل زباله استفاده کنید تا امکان رشد هر نوع میکروب را به صفر برسانید.

سینک ظرفشویی را تمیز کنید. اگر باقیمانده های مواد غذایی برای مدتی داخل سینک بمانند زمینه رشد باکتری هایی مثل سالمونلا ایجاد می شود. پس سینک ظرفشویی می تواند کثیف ترین مکان در آشپزخانه باشد. حتما قبل از خواب به خوبی آن را تمیز کنید. علاوه بر این سعی کنید که تمیز بودن اسکاج ظرفشویی را نیز مورد توجه قرار دهید و اگر احساس می کنید که میزان آلودگی آن بالا رفته است بهتر است آن را جایگزین کنید.

اجاق گاز را چک کنید. همیشه قبل از خواب نگاهی به اجاق گاز بیاندازید. هم برای اطمینان از بسته بودن گاز و هم اینکه در سطح آن باقیمانده های مواد غذایی وجود نداشته باشد. مواد غذایی روی گاز می تواند میکروب های زیادی به خود جذب کند. با ضدعفونی کننده آشپزخانه میکروزدا می توانید در کمتر از یک دقیقه سطح اجاق گاز را پاک کرده به صورتیکه عاری از هر نوع چربی و یا عوامل میکروبی گردد.