همواره نظافت سطوح منزل از اهمیت ویژه ای برخوردار بوده است چراکه تماس های مکرر افراد با این سطوح سبب انباشته شدن آلودگی ها و افزایش بار میکروبی می گردد. از بین سطوح مختلف، کفپوش ها به دلیل رفت و آمدهای زیاد و ریختن مواد غذایی بایستی بیشتر مورد توجه باشند. بنابراین علاوه بر تمیز کردن، بهتر است ضدعفونی کردن برای از بین بردن میکروب ها هم در نظر گرفته شود. یکی از کفپوش های پرکاربرد در بسیاری از منازل کفپوش های چوبی هستند که زیبایی دوچندانی را به دکوراسیون داخلی خانه می بخشند. علی رغم زیبایی، تمیز کردن این نوع کفپوش ها شاید به راحتی تمیز کردن کفپوش های سرامیکی نباشد و در نظافت آن بایستی به نکات خاصی توجه داشت. به عنوان مثال بهتر است که فرایند تمیز کردن با کمترین میزان رطوبت انجام گردد چونکه رطوبت به مرور زمان سبب پوسیده شدن و لایه لایه شدن چوب می شود. بنابراین اگر بتوان بدون ایجاد رطوبت کف را تمیز کرد دوام و ماندگاری کفپوش بسیار طولانی تر خواهد شد.

محصول سطوح میکروزدا (اسپری سبز رنگ) یکی از محصولاتی است که می تواند بدون ایجاد رطوبت و بدون نیاز به آبکشی ناحیه را کاملا پاک و ضدعفونی کند. بدین منظور، تنها کافی است که چند بار اسپری را بر روی کف پاشش نمایید و پس از گذشت یک دقیقه با یک دستمال تمیز ناحیه را خشک نمایید. همانطور که مشاهده می شود در کمترین زمان ممکن ضدعفونی کف میسر می شود. این اسپری علاوه بر خاصیت پاک کنندگی قادر است با ترکیبات ضدمیکروبی خود انواع میکروب های موجود بر سطح نظیر قارچ ها، باکتری ها و ویروسها را از بین ببرد. این ویژگی سبب پیشگیری از انتشار عوامل بیماری زا در محیط منزل می گردد چراکه سطوح، اصلی ترین عامل انتقال عومل بیماریزا ا فردی به فرد دیگر در محیط منزل هستند. توصیه بر این است که هر هفته یکبار ضدعفونی کفپوش های منزل انجام گیرد. البته بسته به نوع سطوح دفعات ضدعفونی در طی هفته متفاوت است برای مثال سطوح دستشویی و سرویس های بهداشتی بایستی به صورت روزانه ضدعفونی شوند. سطوح حمام هر هفته دوبار و سطوح پرتماس مانند دستگیره درها، شیرهای آب، کنترل تلویزیون، گوشی موبایل، تلفن ثابت منزل و … روزانه ضدعفونی شوند.

محصول میکروزدای سطوح برای ضدعفونی کردن انواع سطوح های مختلف طراحی شده است و سازگاری بسیار خوبی با جنس سطوح دارد. از مزیت های این محصول عدم نیاز به آبکشی است و همین امر سبب ایجاد کمترین رطوبت و بیشترین قدرت پاک کنندگی می گردد.