یکی از مشکلات که همواره سلامتی خانم های خانه دار را تهدید می کند بروز مشکلات تنفسی به دلیل استفاده از مواد شوینده در نظافت سطوح و یا استفاده از جرم گیرها در تمیز کردن حمام و دستشویی است. این نوع محصولات با تولید بخارات سمی به مرور زمان سبب ایجاد مسائل تنفسی از جمله آلرژی، آسم و یا حتی بروز سرطان می شوند. علائم تنفسی زمانی تشدید می شوند که محیط های دربسته و کوچکی مثل حمام و دستشویی را با استفاده از محصولات ذکر شده تمیز کرد. در این محیط ها به دلیل تجمع و غلظت بیشتر بخارات سمی، احتمال آسیب به ریه ها دو چندان می گردد. ترکیبات این نوع محصولات به دلیل ساختار شیمیایی که دارند در واکنش با آب و یا هوای آزاد بخارات سمی تولید می کنند و این بخارات تاثیرات منفی بر سلول های دستگاه تنفسی دارد. اما چگونه می توان در نظافت منزل از این نوع آسیب ها پیشگیری نمود؟

بهترین راه در این خصوص استفاده از محصولات تخصصی و مطمئن در نظافت منزل است. محصولاتی که ترکیبات پایدار دارند و بخارات سمی تولید نمی کنند. برخی محصولات ضدعفونی کننده عرضه شده به بازار بعد از استفاده نیاز به آبکشی ندارند. این محصولات از آنجا که در کمترین زمان ممکن و بدون نیاز به آب قادر به ضدعفونی و پاکسازی هستند از بهترین محصولات برای نظافت خانه به شمار می آیند. آخرین دانش جهانی بر این تاکید دارد که در نظافت منزل بایستی ترکیباتی مورد استفاده قرار گیرند که با pH دست سازگار بوده و در صورت تماس با پوست دست آسیبی به سلول ها وارد نشود و از سویی دیگر به هیچ عنوان بخارات سمی تولید نکنند.

در محصولات میکروزدا تلاش بر این بوده است تا ضدعفونی کننده هایی مطابق با جدیدترین دانش روز دنیا تولید شود و با مطمئن ترین ویژگی های سلامت به بازار عرضه گردد. با بهره بردن از به روزترین تکنولوژی و دانش جهانی، محصولات میکروزدا به طور تخصصی برای نظافت و پاکسازی منازل تولید شده اند و بدون استفاده از آب قادر هستند انواع میکروب های موجود بر روی سطوح را از بین ببرند. این محصولات پس از عبور از فیلترهای مختلف ملی و بین المللی راه خود را به منازل تک تک خانواده های ایرانی باز کرده اند. شرکت تولید کننده این محصولات در سند چشم انداز خود بهبود سلامت خانواده ها و ارائه محصولات ایمن را در صدر اولویت های خود قرار داده است.