هر بخشی از خانه برنامه نظافت مخصوص به خود را دارد برای مثال حمام و دستشویی طبق یک برنامه مشخص هفتگی باید با آب و مواد شوینده شسته شده و نیز در مواقعی نیز ضدعفونی شوند تا تمام آلودگی ها پاک شوند. آشپزخانه برنامه روزانه خود را دارد و اتاق خواب و پذیرایی هم به همین صورت. اما در برنامه نظافت روزانه چکار می کنید تا آلودگی های میکروبی تجمع پیدا نکنند؟ چگونه می توان در تمام روزهای هفته خانه ای تمیز و زیبا همانند روز اول داشت؟ آیا هر بار بایستی جاهای مختلف خانه را با مواد شوینده شستشو داد؟

خبر خوب این است که شما جهت از بین بردن آلودگی های میکروبی نیازی به استفاده زیاد از مواد شوینده ندارید چراکه مواد ضدعفونی کننده سطوح در چنین مواردی کار شما را بسیار آسانتر می کنند.
این دقیقا زمانی است که ضدعفونی کننده های میکروزدا می توانند به شما کمک کنند. این محلول ها بدون نیاز به آبکشی قادر هستند در کوتاه ترین زمان ممکن، سطوح را عاری از میکروب کنند. به این منظور، محلول را بر روی سطح اسپری کرده و پس از یک دقیقه با دستمال خشک آن را پاک کنید. البته به این نکته دقت داشته باشید که ضدعفونی کردن نمی تواند جایگزین برنامه شستشوی هفتگی شما شود چون هرچند وقت یکبار لازم است بخش هایی از خانه را با آب و مواد شوینده تمیز کنید. در فواصل هفتگی این شستشوها محلول های میکروزدا می تواند به صورت روزانه پاکیزگی را تداوم دهند.
با توجه به ترکیباتی که در ضدعفونی کننده ها وجود دارد کار ضدعفونی با سرعت بالایی انجام می شود و از آنجایی که نیاز به آبکشی ندارند این سرعت قابل ملاحظه خواهد بود. بنابراین سطوحی همانند سرویس های بهداشتی، حمام و یا سطوح آشپزخانه (مانند اجاق گاز و یا کانتر) و سطوح پرتماس منزل که احتمال آلودگی بالایی دارند را روزانه با اسپری کردن آلودگی زدایی کنید.