حتما کرختی و بی حالی روزهایی که سرما خورده اید را به خاطر دارید، علت آن بی حالی و کوفتگی چیست؟ سیستم ایمنی ما برای اینکه بتواند با تمام قوا ماشین جنگی خود را در برابر هجوم عوامل بیگانه به حرکت درآورد نیاز به پشتیبانی و تامین نیروی بسیار بالایی دارد و بدن برای فراهم کردن این نیرو، با القای حس خستگی، سبب ایجاد کم تحرکی در بیمار می شود. طبیعتا هرچه بدن کم تحرک تر باشد مصرف انرژی آن پایین تر است و انرژی بیشتری برای مبارزه با بیماری باقی می ماند و به همین علت است که در هنگام بیماری پزشکان توصیه می کنند که به اندازه کافی استراحت داشته باشیم. جالب است بدن ما به صورت هوشمندانه ای از این مطلب آگاه است و سعی می کند با القای حس بی حالی و خستگی تحرک را کاهش دهد و انرژی بیشتری در بدن ذخیره کند. بنابراین بی حالی و کم تحرکی در زمان سرماخوردگی ناشی از ذخیره انرژی برای تامین نیرو و تقویت سیستم ایمنی برای مبارزه با میکروب ها است.
آیا خستگی های گاه و بیگاه می تواند ارتباطی با محیط زندگی ما داشته باشد؟ ورود میکروب ها به بدن همیشه سیستم ایمنی را به تحرک وامیدارد تا از بدن محافظت کند البته بیشتر اوقات ما متوجه ورود میکروب ها به بدن نیستیم و بدون اینکه بدانیم و علائمی در بدن بروز کند سیستم ایمنی مواد بیگانه را از بین می برد. البته در این جنگ و ستیز انرژی بدن تحلیل می رود و بدون اینکه علت را بدانیم دچار سردرد و بی حالی می شویم. همانطور که دانستیم برای تامین نیروی سیستم ایمنی، انرژی سایر ارگان ها تحلیل می رود و قبل از همه سیستم عصبی است که درگیر ماجرا شده است و با ساز و کارهای هوشمندانه خود به انرژی های موجود در بدن سمت و سو می دهد و کسالت و بی حالی را القا می کند.
چطور می توانیم از تحلیل انرژی خود جلوگیری کنیم؟ بهترین راه پیشگیری از این مشکلات این است که همواره محیط زندگی خود را از میکروب ها پاک کنیم تا میزان ورود قارچ ها، باکتری ها و ویروس ها به بدن را به کمترین میزان ممکن برسانیم. از جمله مواردی که در این زمینه بسیار مهم است ضدعفونی کردن دستگیره درها، ضدعفونی حمام و سرویس های بهداشتی و سطوح پرتماس دیگر مثل کنترل تلویزیون، تلفن ثابت و گوشی همراه می باشد. ضدعفونی کردن می تواند انواع میکروب ها از جمله باکتری ها، ویروس ها و قارچ ها را از بین ببرد و بار تحمیل شده بر سیستم ایمنی را به حداقل برساند. پک ضدعفونی کننده میکروزدا یکی از سریعترین و کارآمدترین راهکارها برای داشتن محیطی ایمن و سالم است. تهیه این محصولات سلامت نه تنها یک هزینه نیست بلکه سرمایه گذاری برای داشتن بدنی سالم و سرحال است. قطعا سلامت و شادابی با دانش و آگاهی ارتباط مستقیم دارد و موهبت زندگی سالم برای کسانی است که همواره زندگی خود را هدیه ای از جانب خالق خود می دانند و به خوبی از این هدیه ارزشمند محافظت می کنند.