شاید از خود بپرسید که اگر خانه را شستشو و نظافت می کنیم دیگر چه نیازی به ضدعفونی کردن است؟ نکته اینجاست که برخی از قسمت های خانه به دلیل آلودگی میکروبی زیاد همواره باید مورد توجه باشند به عنوان مثال: سرویس های بهداشتی، حمام، یخچال، اجاق گاز، دسته های شیرآلات، فر و مایکروویو و سایر بخش هایی که احساس می کنید به نظافت بیشتری نیاز دارند. این بخش های خانه به صورت ساعتی و روزانه تجمع میکروبی بالایی پیدا می کنند و اگر دما و رطوبت برای رشد میکروب ها مطلوب باشد به بیماری هم منجر می شود. از آنجا که شستشو نیاز به مصرف بالای آب و مواد شوینده دارد و نیز بسیار زمانبر است معمولا منجر به بی دقتی، سهل انگاری و تعویق انداختن نظافت می شود. با توجه به چنین چالش هایی در نظافت خانه، استفاده از محصولات ضدعفونی کننده ایمن و بهداشتی می تواند سبب تسریع کار نظافت شده و سلامت دو چندان را برای خانه به ارمغان آورد.

یکی از مطمئن ترین و سریع ترین راهکارها برای پاک کردن و آلودگی زدایی قسمت های آلوده خانه استفاده از محلول های ضدعفونی کننده است، ضدعفونی کننده هایی سالم و بهداشتی که استفاده روزانه از آن برای افراد خانواده بی خطر باشد. به همین منظور ضدعفونی کننده های میکروزدا با چنین اهدافی (مطمئن، بهداشتی و سریع الاثر) طبق دانش روز دنیا تولید شده اند تا بر حسب نیاز شما برای استفاده در سرویس های بهداشتی و حمام، آشپزخانه، یخچال، سطوح و اتاق کودک مورد استفاده قرار گیرند. این ضدعفونی کننده ها درکمتر از یک دقیقه و بدون نیاز به آبکشی سطح را ضدعفونی می کنند.

همچنین در خصوص ایمن و بهداشتی بودن محصولات میکروزدا، می بایست ذکر کرد که این محصولات با دریافت عالی ترین تاییدیه های سلامت توانسته اند ایمنی را تضمین کنند. یکی از سوالات رایجی که همواره در مورد ایمنی محصولات ضدعفونی کننده و یا شوینده بین کاربران مطرح می شود، احتمال ایجاد حساسیت های استنشاقی در اثر استفاده از این مواد است. برای پیشگیری از این موارد، بیشتر شرکت هایی که در حوزه تولید مواد شوینده و ضدعفونی کننده فعالیت دارند، محصولات خود را به شکلی فرموله می کنند که برای عموم مردم قابل استفاده بوده و عوارضی در پی نداشته باشند و در این راه سعی می کنند تاییدیه های مبنی بر عدم ایجاد عوارض تنفسی را از مراکز معتبر دانشگاهی دریافت نمایند. با این وجود، افرادی که به لحاظ ژنتیکی و یا عوارض ثانویه ناشی از برخی بیماری ها و مصرف داروهای خاص دارای حساسیت های شدید تنفسی هستند ممکن است در اثر استشمام رایحه و بوی مواد مزبور حتی به میزان کم نیز دچار آزردگی شوند، بنابرین توصیه می شود این افراد کمتر در معرض بوی مواد پاک کننده قرار بگیرند. نکته مهم دیگر در استفاده از تمامی مواد شوینده، ضدعفونی کننده و یا جرم گیرها این است که این دسته از مواد هرگز نباید با هم مخلوط شوند چون ممکن است باعث تولید بخارات زیان آور شده و مخاط مجراهای تنفسی را آزرده سازند.

نکته حائز اهمیت درباره محصولات ضدعفونی کننده میکروزدا این است که این محصولات از بهترین مواد اولیه و با بهره مندی از جدیدترین دانش روز دنیا تولید شده اند و توانسته اند بالاترین تاییدیه های بهداشتی را کسب نمایند. یکی از این تاییدیه ها، گواهی عدم سمیت استنشاقی از بخش سم شناسی مرکز تحقیقات علوم دارویی دانشگاه تهران است که پس از طی شدن مراحل متعدد آزمایشگاهی و بالینی به دست آمده است. این گواهی بیانگر ایمن بودن این محصولات برای استفاده روزانه است. گسترش روز افزون بازار مصرف این محصولات نشان از رضایت خاطر مصرف کنندگان به دلایل یاد شده دارد.