برای پاسخ دادن به این سوال بهتر است شستشوی سرویس های بهداشتی، حمام و یا سینک و سطوح آشپزخانه را به یاد بیاورید. به احتمال زیاد مراحل زیر را هم طی کرده اید. چه احساسی دارید؟

آبکشی اولیه با آب گرم – استفاده از شوینده – برس کشیدن و طی کشیدن – لکه بری – آبکشی ثانویه – خشک شدن

همانطور که ملاحظه می‌فرمایید برای شستشوی یک سطح بایستی چندین مرحله طی شود که حداقل نیم ساعت وقت می برد و انرژی و زمان زیادی صرف می شود. ناخوشایندتر این است که می دانیم دوباره آلودگی ها به سرعت بر می گردند. شاید حس خوبی نباشد. اما راه حل چیست؟ چطور می توان تعداد شستشوها را کمتر کرد؟ چطور می شود که فاصله زمانی بین شستشوها بیشتر باشد اما سطوح همچنان پاکیزه و براق باشند؟ چطور می توان با صرف کمترین زمان و انرژی خانه‌ای عاری از میکروب های بیماری‌زا داشته باشیم؟ این‌ها سوالاتی هستند که ذهن کنجکاوانه به دنبال یافتن پاسخی برای آنهاست.

پاسخ سوالات بالا در واقع آغاز یادگیری یک مهارت جدید و راهکار خلاقانه است که صرف وقت و انرژی برای نظافت خانه را به کمترین میزان ممکن می‌رساند. راهکاری که در افزایش کیفیت زندگی بسیار موثر است و تغییرات مثبتی در امور روزانه ایجاد می نماید.

با نگاهی اجمالی به تاریخ بشر می توان پی برد که انسان ها همواره در پی یافتن راه هایی برای سریع انجام دادن کارها با کارایی بالا بوده اند و اکنون در علوم مختلف از جمله نجوم، حمل و نقل، دنیای دیجیتال و ده ها حوزه دیگر شاهد این تغییرات شگفت انگیز هستیم. خوشبختانه علوم مرتبط با سلامت و بهداشت هم به سرعت در حال پیشرفت هستند و هر چند وقت یکبار خبرهای جالبی از این حوزه به گوش می‌رسد.

در این زمینه، یکی از تکنولوژی های جدید و پرکاربرد که جای خود را در منازل باز کرده و به تدریج در حال رایج شدن است اسپری های ضدعفونی کننده می باشد که پاکیزگی منزل را در کمترین زمان به ارمغان می آورند. این اسپری ها در طی چند ثانیه بالاترین پاکیزگی ممکن را ایجاد می کنند. اسپری هایی که نیاز به آبکشی ندارند و طی چندثانیه سطح را به حد ایده آل پاکیزه می‌کنند. محصولاتی که قدرت پیشگیری آنها از بیماری ها و کشتن میکروب ها بی نظیر است.

در زیر به دستورالعمل استفاده از اسپری های ضدعفونی کننده (میکروزداها) که در داخل کشور و تحت لیسانس کشور سوئیس تولید می شوند اشاره می شود.

برای نظافت سرویس بهداشتی، حمام، آشپزخانه و یا یخچال و سایر سطوح می توانید از ضدعفونی کننده ها استفاده کنید. این نکته ابتدا مطمئن شوید که سطح خشک است و بر روی آن آلودگی آشکاری دیده نمی شود. سپس، چندپاف از میکروزدا را بر روی سطح اسپری نمایید و پس از 30 ثانیه سطح را با دستمال خشک پاک نمایید. با این عمل، نه تنها سطح براق‌تر شده بلکه عاری از هر نوع عامل بیماری زا می شود. این محصولات با برخوردار بودن از فرمولاسیون سریع الاثر، توانایی از بین بردن انواع میکروب‌ها در طی چند ثانیه را دارا هستند. در واقع عملکرد اصلی آنها از بین بردن میکروب ها و پیشگیری از بیماری هاست. میکروب هایی که مواد شوینده قادر به از بین بردن آنها نیستند.

اهمیت این محصولات زمانی بارزتر می‌شود که بدانیم در آپارتمان‌ها هوای سرویس های بهداشتی، حمام و آشپزخانه مرطوب است و محل رشد انواع میکروب ها هستند. ضدعفونی باعث می شود که برگشت آلودگی میکروبی بسیارکندتر باشد و به همین دلیل نظافت در طول زمان پایدار بوده و شستشوی بعدی در فاصله زمانی طولانی تری انجام شود. اسپری کردن سطوح کمتر از یک دقیقه طول می کشد و این کار می تواند آسودگی خاطری باشد که هر روز با صرف چند دقیقه در محیطی بسیار پاکیزه تر زندگی می کنید. بعد از چندین بار استفاده از ضدعفونی کننده ها، بهتر است برای رفع آلودگی های آشکار عمل شستشو انجام شود. چون این کار مکمل عمل ضدعفونی بوده و نظافت را بهبود می دهد. میکروزداها محصولاتی با فرمولاسیون ایمن بدن و سازگار با محیط زیست هستند که عوارضی برای انسان ندارند و می توان روزانه چندین بار از آنها استفاده نمود.