همیشه اولویت اصلی برای مقابله با بیماری ها توان سیستم ایمنی بدن است. بنابراین تا جایی که برایتان مقدور است این سیستم را تقویت نمائید. در زیر به پنج ماده غذایی که به تقویت هرچه بیشتر این سیستم کمک می کند اشاره شده است:

مرکبات از جمله گریپ فروت و لیموها: این نوع میوه ها با دارا بودن مقادیر بالا از ویتامین C به خوبی می توانند سیستم ایمنی را تقویت کنند. به دلیل اینکه بدن ویتامین C را در خود ذخیره نمی کند شما روزانه به مصرف مواد غذایی حاوی ویتامین C نیاز دارید. با خوردن چنین میوه هایی به خوبی می توانید این نیاز را برطرف کنید.

کلم بروکلی: این ماده غذایی حاوی مقادیر بالایی مواد معدنی و ویتامین است. این سبزی با تزریق مقادیر بالایی آنتی اکسیدان به بدن قدرت سیستم ایمنی و سلولهای سفید خون را دو چندان می کند.

سیر: سیر با دارا بودن مقادیر بالای زینک و آلیسین، یکی دیگر از نیازهای سیستم ایمنی برای مبارزه هرچه قوی تر با ویروس ها را تامین می کند.

زنجبیل: زنجبیل با کاهش التهاب در بدن به بهبود سریعتر بیماری ها کمک می کند. این ماده غذایی علاوه بر بهبود سریع تر بیماری ها، به کاهش حالت تهوع و کاهش گلودرد کمک می کند.

اسفناج: این سبزی به دلیل برخوردار بودن از مقادیر بالای آنتی اکسیدان و بتاکاروتن پتانسیل بالایی برای تقویت قوای جسمانی و مقابله با عفونت ها دارد.