یکی از اصولی ترین نکات در پاکیزگی و بهداشت حمام، خشک نمودن سریع آن بعد از دوش گرفتن است. قطعا در محیط گرم و مرطوب حمام امکان رشد هر نوع میکروبی از باکتری‌ها و قارچ‌ها وجود دارد. بنابراین تمرکز بایستی بر این باشد که چگونه پس از دوش گرفتن، محیط و دیوارهای حمام را بلافاصله پاک و سپس خشک کنید. یک راهکار مطلوب که وبسایت میکروزدا آنرا به شما پیشنهاد می‌دهد تا در کمترین زمان ممکن هم پاکیزگی و هم خشک بودن ممکن شود استفاده از میکروزدای حمام و سرویس‌های بهداشتی است.

به این منظور، پس از دوش گرفتن ابتدا با استفاده از ضدعفونی کننده میکروزدا شیرها و دیوارهای حمام را ضدعفونی نمایید. با این کار محیط حمام را به خوبی ضدعفونی کرده‌اید و امکان رشد میکروب‌ها را به کمترین میزان رسانده اید. بعد از استفاده از میکروزدا نیازی به آبکشی مجدد دیوارها نیست این محصول بدون نیاز به آبکشی وظیفه میکروبی کشی خود را به نحو احسن انجام می‌دهد و همین ویژگی صرف جویی در زمان و صرفه جویی در مصرف آب را دوچندان می‌کند.

پس از ضدعفونی‌کردن نوبت به خشک کردن حمام می‌رسد. برای خشک شدن حمام بایستی هوا به خوبی در حمام به گردش درآید. پنجره و یا دریچه حمام را باز کنید و یا هواکش را برای ۲۰ دقیقه روشن نمایید. پس از استفاده از میکروزدای حمام نیاز به آبکشی مجدد وجود ندارد. ترکیبات اختصاصی ضد میکروبی که با بالاترین تکنولوژی‌های روز دنیا در ضدعفونی‌کننده‌های میکروزدا استفاده شده است در کمتر از یک دقیقه میکروب‌های موجود در محیط حمام را از بین می‌برند.

 یکی از ویژگی‌های دیگری که محصولات میکروزدا را از سایر محصولات هم رده خود متمایز می‌کند ایمن بودن و گذراندن انواع تست‌های سلامت است و مطابق با استانداردهای بین المللی مراحل لازم را سپری کرده‌اند.

این محصولات را می‌توان روزانه برای ضدعفونی حمام و سرویس‌های بهداشتی استفاده نمود و بدون اینکه نیاز به آبکشی باشد سطح را از هرگونه میکروب بیماری زا پاک نمود. اهمیت محصولات ضدعفونی‌کننده در سلامت و پیشگیری از انواع بیماری‌های مسری تا حدی است که در سال‌های اخیر وزارت بهداشت تمامی بیمارستان‌های تحت پوشش خود را مکلف کرده است که به منظور جلوگیری از اشاعه بیماری‌ها، بخش‌های مختلف بیمارستان با مواد ضدعفونی‌کننده پاک شوند. در سالیان گذشته با ارتباطات و انتقال دانشی که از اروپا به ایران صورت گرفته است پیشرفته ترین دانش روز دنیا در قالب محصولات میکروزدا که ضدعفونی‌کننده‌هایی اختصاصی برای منازل هستند گنجانده شده است. این محصولات انواع تست‌های سلامت و سازگاری و چندین فیلتر معتبر بین المللی را سپری کرده اند تا بتوان با آسایش کامل، از محصولی موثر و کارا لذت برد. اهمیت این محصولات زمانی مشخص می‌شود که بدانید تا چه اندازه در قطع کردن رنجیره عفونت و بیماری‌های مسری اهمیت دارند.