خانه داری نیز مانند هر کار دیگر نیاز به یادگیری و افزایش آگاهی دارد. نکات طلایی در خانه داری وجود دارد که کار نظافت منزل را نه تنها خسته کننده نمی‌کنند بلکه باعث ایجاد جذابیت و اشتیاق در انجام امور خانه می‌شود. در زیر نکاتی گرداوری شده است که می‌تواند تا حدود زیادی به شما در انجام کار خانه داری کمک کند. از مهمترین نکاتی که باید همیشه ملکه ذهن باشد این است که به صورت روزانه فضاهای پرتردد خانه مثل آشپزخانه و سرویس‌های بهداشتی نظافت شوند. انجام روزانه این امور وقت کمی از شما می‌گیرند اما در صورتی که به این امر بی توجهی شود موجب می‌گردد در مدت کوتاه میزان آلودگی‌ها به طور چشمگیری انباشته شوند. این حالت نه تنها بعد میکروبی و بیماری زایی را افزایش می‌دهد بلکه موجب تنش روانی و تشویش ذهن می‌گردد. بنابراین توصیه می‌شود که قسمت‌های پر تردد خانه را به صورت روزانه در برنامه نظافت خود داشته باشید. به نکات زیر دقت کنید:

برنامه ای برای نظافت و فعالیت‌های روزانه خود تهیه کنید.

به صورت روزانه خانه را گرد‌گیری کنید.

فضاهای پر تردد مانند آشپزخانه و سرویس‌های بهداشتی را در برنامه قرار دهید.

ظروف اضافی داخل آبچکان را به کابینت‌ها بازگردانید.

هر هفته یخچال را پاکسازی کنید.

باقی مانده‌ی غذاهای هفته را حتما دور بریزید.

هر سه روز یک بار بسته به میزان تردد، فضای داخلی تان را جارو بکشید. بهتر است اگر فرزند کوچک دارید این کار را هر دو روز یک بار انجام دهید.

به مرتب کردن داخل کمد و کابینت‌ها اهمیت دهید.

وسایل حمام و سرویس بهداشتی را دائم عوض کنید.

اسپری های ضدعفونی کننده میکروزدا قادر هستند در کمترین زمان ممکن سطوح مختلف را از هرگونه آلودگی میکروبی پاک کنند. از این ضدعفونی کننده‌ها می‌توانید برای ضدعفونی روزانه سطوح حمام و دستشویی (اسپری آبی رنگ)، برای ضدعفونی کردن سطوح پرتماس مانند دستگیره در، شیرالات، کانتر و سینک ظرفشویی و سایر سطوح (اسپری سبز رنگ)، ضدعفونی‌کننده اتاق کودک برای ضدعفونی کردن اسباب بازی‌ها و سایر وسایل پیرامون کودک (اسپری نارنجی رنگ)، ضدعفونی‌کننده یخچال برای ضدعفونی هفتگی یخچال (اسپری خاکستری رنگ) و ضدعفونی‌کننده آشپزخانه (ضدعفونی کننده قرمز رنگ) برای ضدعفونی انواع ظروف و وسایل آشپزخانه استفاده نمود.