شاید تصور خیلی از ما این باشد که ماشین ظرفشویی بخاطر اینکه همیشه در حال تمیز کردن ظروف است احتیاج به تمیز کردن ندارد.اماجالب است بدانیم این تصور اشتباه است و  همانطور که ماشین ظرفشویی ظروف را پاک می کند، خود آن نیز باید بدرستی نظافت شود. در طول زمان ذرات غذایی شروع به چسبیدن به دیوارها و قفسه ها می کنند. در صورتی که ماشین ظرفشویی به درستی تمیز نشود، می تواند بوی بدی ایجاد کند و روند شستشو را با کندی انجام دهد.

برای اینکه از رشد قارچ ها و باکتری ها در بدنه دستگاه جلوگیری کنید باید جرم ها و روغن هایی که در قسمت خروجی آب جمع می شوند را به طور کامل از بین ببرید. بنابراین تمیز کردن ماشین ظرفشویی را هر هفته یک بار در برنامه خود قرار دهید. در ابتدا، تیغه های پایین و تمامی قفسه ها را بیرون بکشید و قبل از تمیز کردن داخل دستگاه همه آن ها را به خوبی بشویید و لکه ها را کاملا از بین ببرید. در ماشین ظرفشویی انواع قارچ ها می توانند در دیواره های آن رشد کنند. بعد از خروج ظرف ها از ماشین، قارچ ها بر روی ظروف متصل می شوند و ممکن است برای سلامتی خوشایند نباشند.

برای پاک کردن داخل ماشین ظرفشویی می توانید چند پاف از میکروزدای سطوح اسپری کنید و سپس با یک پارچه تمیز داخل ماشین را تمیز کنید. برای این کار می توانید از مواد طبیعی مانند سرکه هم استفاده کنید البته باید مدنظر داشت که سرکه قدرت میکروب کشی بالایی ندارد و قدرت پاک کنندگی آن در حد محصولات تخصصی ضدعفونی نیست.

شاید سرکه در نظافت خانه جایگاه خوبی داشته باشد اما این به معنای استفاده از آن در هر جایی نیست. برای مثال در نظافت ماشین ظرفشویی و یا تمیز کردن مایکروویو که آلودگی میکروبی در آنها بالا است سرکه توانایی از بین بردن میکروب های بیماری زا را ندارد. همچنین برای جاهای پرتماسی مانند دستگیره درها و یا تلفن منزل که به منظور پیشگیری از بیماری ها بایستی روزانه و یا هفتگی تمیز شوند سرکه کافی نیست. یکی از مطمئن ترین راه‌ها که هم از بهداشتی بودن محصول و هم از کارایی آن اطمینان داشته باشید محصولات میکروزدا هستند که می توانند به آسانی و در کمتر از یک دقیقه ناحیه اسپری شده را ضدعفونی کنند.

بنابر این جهت پیشگیری از هر گونه بیماری در مرحله اول باید نقاط پرخطر میکروبی خانه را شناسایی کرده و در مرحله بعد یک برنامه هفتگی ضدعفونی برای آنها ایجاد کنید.