با ورود به فصل بهار و گرم شدن تدریجی هوا برخی باکتری ها و ویروس ها نسبت به زمستان گسترش بیشتری پیدا می کنند. اگر در زمستان شیوع ویروس آنفولانزا دردسر ساز بود در فصل بهار و تابستان مشکلات گوارشی و پوستی گریبانگیر مردم می شود. گرمای هوا جان دوباره‌ای به باکتری‌های بیماری‌زا می‌دهد و باعث تکثیر و خودنمایی بیشتر این نوع میکروارگانیسم ها در محل های مرطوب و کم نور می گردد. گسترش این نوع باکتری ها درصد مبتلا شدن به انواع بیماری های عفونی را افزایش می دهد البته تنها باکتری ها نیستند که از این شرایط بهره می برند بلکه انواع قارچ ها نیز می توانند در محیط آشپزخانه و یا حمام رشد کنند. برخی ویروس ها مانند گاستروانتریت عامل مشکلات گوارشی هم در این فصل ها شیوع بالاتری دارند. به ویژه در محیط هایی مانند آشپزخانه که حجم مواد غذایی بالا است باکتری های عامل مسمویت غذایی و قارچ ها با سرعت بالاتری تکثیر می شوند.

در محل های مرطوبی مانند حمام و دستشویی انواع بیماری های عامل مشکلات گوارشی و پوستی به سرعت تکثیر می شوند. به دلیل این نوع مشکلات، ضدعفونی کردن محیط خانه راهی مطمئن برای پیشگیری از بیماری ها می باشد. محیط‌هایی مانند دستشویی و حمام به دلیل رطوبت بالا و نور کم، پتانسیل بالایی برای افزایش آلودگی های میکروبی دارند. بدون دانش کافی، قطعا کار میکروب‌زدایی عمل آسانی نخواهد بود و یکی از اشتباهات ما در تمیز کردن منزل این است که پاک کنندگی و شویندگی خانه را به حساب ضدعفونی کردن می گذاریم در حالیکه از بین بردن میکروب ها در سطوح خانه کار متفاوتی از پاک کنندگی با مواد شوینده است.

برای پیشگیری از بیماری ها و سلامتی بیشتر خانواده یادگیری چنین دانشی ضرورت دارد. جهت ضدعفونی کردن منزل محصولات مختلفی به بازار عرضه شده است و بسته به نوع ترکیبات آن شما می توانید از طیف متنوعی از ترکیبات برای میکروب‌زدایی خانه خود استفاده نمایید. ضدعفونی کردن خانه با این محصولات می تواند خیال شما را بابت میکروب های بیماری زا راحت کند. از ضدعفونی کننده هایی که در این زمینه به صورت تخصصی تولید شده اند محصولات ضدعفونی کننده خانگی میکروزدا هستند که در 5 نوع مختلف برای حمام و سرویس های بهداشتی، آشپزخانه، یخچال، اتاق کودک و سطوح طراحی شده اند. این محصولات بهداشتی، قادر هستند با سرعت بالا و با کیفیت بسیار مطلوبی هر نوع میکروب بیماری زا را از بین ببرند. کاربرد این نوع ضدعفونی کننده ها به ویژه در فصول گرم سال دو چندان می شود. محصولات میکروزدا با دارا بودن تاییدیه از وزارت بهداشت و عبور از انواع فیلترهای بهداشتی و سلامتی، یکی از بهترین گزینه‌ها برای داشتن خانه‌ای تمیز و به دور از بیماری است.