برای تمیز کردن کف آشپزخانه باید به نوع کفپوش آن توجه داشت تا مواد شوینده به آن لطمه‌ای وارد نکنند. استفاده از ضدعفونی‌کننده‌هایی که بدون آسیب به کفپوش آشپزخانه، نظافت را به ارمغان می‌آورند امتیاز بزرگی در خانه داری محسوب می‌شود. میکروزدای سطوح، ضدعفونی‌کننده‌ای موثر، بی خطر و کم هزینه‌ای است که به راحتی می‌توان از آن برای ضدعفونی و پاکسازی جای جای منزل استفاده نمود و در نهایت با خیالی آسوده از بی ضرر بودن ترکیبات آن، از تمیزی و برق افتادن خانه لذت برد. این محصول علاوه بر بازدهی بالا برای انواع مختلف از کفپوش مناسب می‌باشد.

کف آشپزخانه یکی از آلوده ترین قسمت‌های خانه است زیرا ذرات غذا، مواد غذایی خام، قطرات نوشیدنی و… روی زمین ریخته شده و آن را به محیطی مطلوب برای رشد میکروب‌ها و باکتری‌ها تبدیل می‌کند. به گفته محققان حدود ۸۳۰ باکتری در هر ۴/۶ سانتیمتر مربع از زمین آشپزخانه وجود دارد. این در حالی است که تمیز کردن زمین آشپزخانه به اندازه کابینت، اجاق گاز، میز و… مورد توجه قرار نمی گیرد. در ادامه، راه‌هایی برای نظافت بهتر زمین آشپزخانه می‌خوانید.

کف‌ها بخشی از دکور خانه هستند. اگر بتوانید آنها را زیبا و تمیز نگه دارید، بدون نیاز به تغییر و یا سرمایه گذاری زیاد، یک خانه بصری جذاب خواهید داشت. برای داشتن کف‌های براق، باید شناخت بیشتری از انواع کف‌ها از جمله چوبی، گرانیتی، کاشی‌های سرامیکی، و غیره داشته باشید. چگونه از کف پوش‌ها حفاظت کردن بستگی به جنس کف دارد. اگر بخواهید کف سرامیکی آشپزخانه خود را زیبا و براق نگه دارید، اولین کاری که باید انجام دهید توجه روزانه به آن است.

دستورالعمل زیر برای تمیز کردن روزانه کفپوش سرامیکی بسیبار مناسب است:

اول سرامیک را از هر گونه گرد و غبار پاک کنید.

در مرحله بعد اسپری سطوح میکروزدا را بر رو سطح اسپری کنید.

یک دقیقه صبر کنید تا محلول اثر ضدعفونی‌کنندگی خود را اعمال کنید.

پس از گذشت یک دقیقه، با یک دستمال تمیز ناحیه را پاک کنید.

با این کار علاوه بر ضدعفونی شدن کف آشپزخانه، سرامیک‌ها برق افتاده و چشم نواز می‌شوند.