شاید برایتان سوال باشد که چرا در دنیای مدرن بر ضدعفونی یخچال تاکید زیادی می شود و اساسا این کار چه مزایایی دارد؟
در کشورهای پیشرفته یکی از مواردی که همواره در برنامه نظافت منزل قرار دارد ضدعفونی یخچال است و این عمل به صورت ماهانه انجام می گیرد. وجود مواد غذایی مختلف در یخچال زمینه ساز تشکیل کلنی های متعدد باکتریایی و قارچی در دیواره های یخچال است. این باکتری ها و قارچ ها می توانند به تدریج رشد کرده و مواد غذایی موجود در یخچال را تحت تاثیر قرار دهند. هر چه بارمیکروبی یخچال بیشتر باشد سریعتر کیفیت مواد غذایی دستخوش تغییر می شود.
دمای پایین یخچال نمی تواند تکثیر باکتری ها را متوقف کند بلکه تنها این روند را آهسته می کند و به این دلیل است که هر ماده غذایی را تا مدت معینی می توانیم در یخچال نگه داری کنیم و پس از آن دچار فساد میکروبی می شود. بنابراین، بر خلاف تصوری که داشته ایم مواد غذایی در یخچال در امان نیستند و اگر فضای یخچال آلوده باشد عمر مواد غذایی در آن بسیار کوتاهتر می شود.
قاعدتا برای افزایش ماندگاری مواد غذایی و بهبود سلامتی، اولین کار این است که نظافت یخچال در برنامه نظافت ماهانه قرار گیرد و هر ماه یکبار یخچال با استفاده از ضدعفونی کننده مخصوص یخچال میکروب زدایی گردد. با این کار می توان علاوه بر جلوگیری از بیماری، از تغییر کیفیت مواد غذایی هم پیشگیری کرد. ضدعفونی کننده یخچال میکروزدا علاوه بر میکروب کشی موثر، توانایی براق و سیقلی کردن داخل یخچال را هم دارد به صورتی که ظاهری زیبا و درخشنده به یخچال می دهد. این محصول طوری طراحی شده است که شما بتوانید در کمترین زمان ممکن به هدف پاک کنندگی خود برسید.