parallax background

درباره ما 
با نگاهی اجمالی به تاریخ می‌توان پی برد که انسان‌ها همواره در پی یافتن راه‌هایی برای انجام دادن کارها با کارایی بالاتر بوده‌اند و اکنون در علوم مختلف از جمله نجوم، حمل و نقل، دنیای دیجیتال و ده‌ها حوزه دیگر شاهد این تغییرات شگفت انگیز هستیم. خوشبختانه علوم مرتبط با سلامت و بهداشت هم به سرعت در حال پیشرفت هستند و هر چند وقت یکبار خبرهای جالبی از این حوزه به گوش می‌رسد. در این زمینه، یکی از محصولات مفید و پرکاربرد که جای خود را در منازل باز کرده و به تدریج در حال رایج شدن است اسپری‌های ضدعفونی‌کننده می‌باشد که پاکیزگی منزل را در کمترین زمان به ارمغان می‌آورند. این اسپری‌ها در طی چند ثانیه بالاترین پاکیزگی ممکن را ایجاد می‌کنند. اسپری‌هایی که نیاز به آبکشی ندارند و طی چندثانیه سطح را به حد ایده‌آل پاکیزه می‌کنند. رعایت بهداشت یکی از ارکان کلیدی در پیشگیری از بیماری‌ها، جلوگیری از اشاعه میکروب‌ها و حفظ سلامتی است. در زندگی روزمره، انسان با عوامل میکروبی مختلفی در تماس است. به دلیل این تماس بالا، احتمال آلودگی میکروبی و انتقال بیماری‌ها وجود دارد. این مخاطرات زمانی افزایش می‌یابد که احتمال راهیابی برخی ویروس‌ها و باکتری‌ها به بدن افزایش پیدا کند. در این راستا، ضدعفونی‌کردن منظم و طبق برنامه، همیشه مورد تاکید بوده و اهمیت آن روز به روز در حال پررنگ‌تر شدن است. علت تاکید بر ضدعفونی‌کردن این است که شستشو با مواد شوینده تنها آلودگی‌های قابل رویت را از بین می‌برد و نمی‌تواند میکروب‌ها ازجمله ویروس‌ها و باکتری‌ها را حذف کند. در این راستا، برای مقابله با میکروب‌ها ترکیبات تخصصی فرموله و طراحی شده‌اند که به صورت وسیع الطیف و سریع الاثر بر روی انواع میکروب‌ها اثرگذار هستند و به همین دلیل استفاده از آن‌ها بیش از پیش در اماکن مختلف گسترش یافته است.
 

 
 

 
در این راستا شرکت سازیبا با تولید تحت عنوان برند میکروزدا در حوزه ضدعفونی‌کننده‌های خانگی، گامی بلند در توسعه بهداشت خانواده‌ها برداشته است. محصولات ضدعفونی‌کننده میکروزدا با دارا بودن ترکیبات کاملا ایمن و موثر می‌توانند سلامتی و پاکیزگی را تواما در ویترین زیبای زندگی گارانتی کنند. این محصولات با دارا بودن تاییدیه از سازمان غذا و دارو توانسته‌اند به عنوان برندی پیشرو و خوشنام در عرصه ضدعفونی‌کننده‌ها، جای خود را در سبد نظافت منازل باز‌کنند و به امید خدا در آینده‌ای نزدیک اثر این محصولات در ارتقای سلامت خانواده‌های ایرانی بیش از پیش بارزتر خواهد شد. تمامی سعی و تلاش برند میکروزدا بر این است تا با بهره گیری از بروزترین دانش و فناوری جهانی ضدعفونی‌کننده‌های باکیفیت و مقرون به صرفه تولید داخل را به بازارهای ایران و خاورمیانه عرضه نماید. در ادامه به انواع محصولات میکروزدا و کاربردهای آنها می‌پردازیم:
 

 
 

تعدادی از مزایای محصولات میکروزدا بدین ترتیب است:

ترکیبات ایمن و عاری از هر گونه عوارض: یکی از دغدغه‌های مهمی که امروزه ذهن مردم را درگیر‌کرده است عوارض و اثرات جانبی مواد شیمیایی به کار رفته در محصولات مختلف است. در این راستا میکروزدا نوید‌دهنده ترکیباتی کاملا ایمن با فرمولاسیون پایدار و سازگار با محیط زیست می‌باشد. همچنین توانسته است با اخذ گواهی سلامت از سازمان غذا و دارو و با طی‌کردن انواع آزمایشات مختلف، محصولاتی فاخر و برازنده را به بازار عرضه نماید. ضدعفونی سریع و صرفه جویی در زمان: یکی از مزیت‌های بارز محصولات میکروزدا، میکروب کشی در کمتر از یک دقیقه است. به این صورت که با اسپری‌کردن محلول بر سطح، در کمتر از یک دقیقه محصول می‌تواند اثرمیکروب کشی خود را اعمال نماید. این ویژگی ممتاز یکی از ارکان مهم در صرفه جویی زمان و تسهیل بهداشت اماکن است که در محصولات میکروزدا به آن توجه ویژه‌ای شده است. جلوگیری از عفونت های آشکار و پنهان: جلوگیری از انتقال عفونت‌های قابل سرایت از سطوح، از مزایای اصلی استفاده از محصولات ضدعفونی‌کننده است. این محصولات می‌توانند با شکستن زنجیره انتقال عفونت، آلودگی میکروبی را مهار کرده و انتقال انواع میکروب‌ها به بدن را به حداقل برسانند. تحقیقات نشان داده است که استفاده از محصولات ضدعفونی‌کننده میزان بیماری‌های قابل سرایت از سطوح را به کمترین میزان ممکن می‌رساند

چگونه این محصولات از بروز بیماری‌ها جلوگیری می کنند؟

در خانه نقاط آلوده‌ای وجود دارند که شاید هیچ وقت فکرش را نمیکردید که بتوانند منبع عفونت و بیماری باشند. معمولا هر سطح پرتماسی می‌تواند پتانسیل تبدیل شدن به یک مخزن عفونت را داشته باشد. سطوحی مثل دستگیره درها، نرده راهروها و شیرآلات دستشویی و حمام و نقاط مختلف آشپزخانه چنین ویژگی دارند. محصولات ضدعفونی‌کننده با دارا بودن اثر میکروب‌کشی قادرند انواع مختلف ویروس‌ها، باکتری‌ها و قارچ‌ها را از بین برده و از راهیابی آنها به بدن جلوگیری کنند. توصیه اکید بر این است که برای پیشگیری از انواع بیماری‌ها و از جمله تهدیدهای ویروسی همانند انواع آنفولانزا، هپاتیت و ایدز این سطوح روزانه ضدعفونی‌شده تا زنجیره انتقال عفونت شکسته شود. سطوحی که تماس دست با آنها کمتر است همانند داشبورد خودرو، کمد لباس‌ها و تختخواب را می‌توان هر هفته دو بار ضدعفونی نمود. بدین منظور ابتدا سطح را از هر گونه گردوخاک و آلودگی پاک کنید و سپس محصول ضدعفونی‌کننده را بر سطح اسپری نمایید. پس از اسپری کردن و بعد از مدت 30 ثانیه با دستمال سطح رو پاک نمایید.