همه ما برای نظافت خانه به یک ضدعفونی کننده خوب نیاز داریم و انتخاب یک محصول مطمئن تاثیر زیادی در بهبود بهداشت دارد. با توجه به اهمیت انتخاب یک ضدعفونی کننده مناسب، در هنگام خرید چه ضدعفونی ‌کننده‌ای را انتخاب کنیم؟ چه ویژگی ها و معیارهایی در خرید یک ضدعفونی کننده ایده آل اهمیت دارد؟ در ادامه به چهار نکته کلیدی در خصوص یک ضدعفونی کننده ایده آل اشاره می شود:

  1. بهداشتی و ایمن: ترکیبات یک ضدعفونی کننده باید کاملا بهداشتی باشد به گونه ای که اگر به صورت روزانه از محصول استفاده شود اثر سوء بر سلامتی نداشته باشد. پایداری ترکیبات و تولید نشدن بخارات سمی از نکاتی است که یک محصول ضدعفونی کننده ایده آل را از سایرین متمایز می کند.
  2. قدرت میکروب کشی و پاک کنندگی بالا: یک محصول ضدعفونی کننده بایستی قادر باشد که انواع میکروب های مضر و بیماری زا را از محیط و سطوح حذف کند. یکی از علل اصلی استفاده از ضدعفونی کننده ها این است که مواد شوینده قادر به از بین بردن بسیاری از باکتری ها و ویروس ها نیستند.
  3. اثرگذاری سریع: شاید یکی از جالبترین ویژگی های یک محصول ضدعفونی کننده ایده آل توانایی آن در میکروب کشی و پاک کردن سطوح در کمتر از یک دقیقه باشد. سریع الاثر بودن باعث آسانتر شدن نظافت منزل و کاهش زمان نظافت می گردد.
  4. عدم نیاز به آبکشی: ضدعفونی کننده بعد از اسپری شدن بر سطوح قادر باشد که در کمتر از یک دقیقه انواع آلودگی های میکروبی را از بین برده و برای این کار نیازی به آبکشی نداشته باشد و بعد از استفاده از محصول با یک دستمال خشک و تمیز بتوان سطح را پاک نمود.