با یک جمله ی کلیدی که آشپزخانه قلب هر خانه است این مطلب را شروع می کنیم!

گام اول: تمیز کردن سینی فر و توری فلزی

برای تمیز کردن اجاق گاز و یا فر ابتدا از فضای داخل آن شروع کنید. برای تمیز کردن سینی فر و توری فلزی آنها را خارج کنید و داخل سینک پر از  محلول آب و صابون قرار دهید و اجازه دهید مدت 20 دقیقه در این محلول باقی بمانند سپس با اسفنج شروع پاک کردن مواد غذایی باقی مانده بر روی آنها کنید.

گام دوم: تمیز کردن فضای داخلی فر

برای پاسخ به این سوال که چگونه داخل فر را تمیز کنیم باید بگوییم پیش از شستشوی فضای داخلی فر بهتر است با استفاده از جارو برقی خرده نان ها و خرده مواد غذایی که در طول پخت و پز ها معمولا داخل فر باقی مانده است جمع کنید. در پاک کردن فضای داخلی فر دو حالت وجود دارد: اگر آلودگی اندک است به جای استفاده از مواد شوینده شیمیایی می توانید با استفاده از اسپری میکروزدای آشپزخانه به راحتی فضای داخلی فر را تمیز نمایید. بدین منظور پس از اسپری کردن میکروزدا، پس از یک دقیقه ناحیه را با دستمال خشک کاملا تمیز کنید. بعد از خشک کردن می توانید با یک آبکشی ساده فضای داخلی فر را شستشو دهید. اما در صورتی که لکه ها و آلودگی ها زیاد است با استفاده از مواد شوینده و یا مایع ظرفشویی داخل آن را تمیز نمایید.

گام سوم: تمیز کردن درب شیشه ای فر

برای تمیز کردن درب شیشه ای فر می توانید از میکروزدای سطوح استفاده کنید. این محصول قادر است در کمترین زمان ممکن انواع لکه های چربی و تجمعات میکروبی را از سطح شیشه حذف کند. برای این کار لازم است چندبار محلول را بر سطح مورد نظر اسپری نموده و پس از یک دقیقه با استفاده از یک دستمال، شیشه را کاملا پاک نمایید.