اول غذا بعد تمیز کردن خانه

اولین کاری که بایستی انجام شود این است که برای وعده های غذایی برنامه داشته باشید. ابتدای روز را با یک صبحانه کامل و خوشمزه شروع کنید که انرژی شما برای ادامه راه دو چندان گردد. سپس یک برگه برداشته و تصمیم خود را برای وعده های نهار و شام داخل آن بنویسید. این کار باعث می شود که ذهن آرامتری داشته باشید و درگیر این مسائل نباشد. هر چه ذهن شما آرامتر باشد با سرعت بالاتری می توانید برنامه پاکیزگی خانه را به اتمام برسانید.

از تایمر استفاده کنید

تایم گرفتن و استفاده از تایمر یک ایده خلاقانه برای افزایش بازدهی در تمیز کردن خانه است. تایمر باعث به وجود آمدن یک حس رقابت و سرعت در کار کردن می شود. نتیجه این روش این است که شما تمرکز بیشتری بر مراحل تمیز کردن خانه پیدا می کنید و در زمان بسیار کمتر، کاری بسیار چشمگیرتر انجام می شود. برای اینکه در آخر هفته با کوله باری از آلودگی ظروف و البسه رو برو نشوید هر روز 20 دقیقه با تایمر برای تمیز کردن خانه اختصاص دهید. مشاهده خواهید کرد که تاثیر این 20 دقیقه چقدر می تواند در آرامش ذهنی شما موثر باشد.

برای تمیز کردن خانه ابتدا سراغ ماشین لباسشویی بروید

مرحله بعد شستن لباس ها است. برای تمیز کردن خانه با رفتن به تمامی اتاقها، هر چیزی را که نیاز به شستن در لباسشویی دارد، جمع کنید. همان طور که در حال انجام کار هستید این کار را هم انجام دهید. ملحفه تختخواب، پرده‌های دوش، دم فرشی، پادری حمام، رو بالشی و غیره را می‌توانید برای شستشو بدون استفاده از دست و با ماشین لباسشویی جمع آوری کنید.