تکنیک 20:5 چه معناست؟

تکنیکی که به شما معرفی می کنیم، نظافت سریع خانه را تضمین می کند و شما هم در مسیر تمیزکردن خانه، از پا در نمی‌آئید. تکنیک 20:5 بدین معناست که شما ۲۰ دقیقه مشغول نظافت خانه می‌شوید و سپس 5 دقیقه استراحت می‌کنید. این دوره کار/ استراحت قطعا رضایت شما را به همراه خواهد داشت.

۲۰ دقیقه کار

شاید با خودتان فکر کنید که در طول ۲۰ دقیقه کار زیادی نمی توان انجام داد و یا دربازه کوتاه ۲۰ دقیقه ای، سخت است بتوان پیشرفت خاصی داشت. اما شاید باورتان نشود، زمانی که آلارم را برای ۲۰ دقیقه تنظیم کرده و کارتان را شروع کنید، می‌بینید که در طول همین ۲۰ دقیقه چقدر بیشتر از آنچه تصور می‌کنید، کار انجام می‌دهید. برای این کار تایمر گوشی خود را روش کرده و شروع به تمیز کردن کنید. هر از گاهی نگاهی به تایمر بیندازید تا مدت زمان سپری شده را ببینید این کار از نظر روانشناسی باعث می شود که شما در طی مدت 20 دقیقه به اندازه یک ساعت کار انجام دهید.

استراحت 5 دقیقه ای

بعد از 20 دقیقه کار، یک بازه استراحت 5 دقیقه ای دارید در این بازه می توانید نوشیدنی و یا خوراکی مورد علاقه خود را میل کنید و 20 دقیقه دوم را شروع کنید. بازده این کار در دو بازه زمانی کاری به اندازه چندین ساعت نظافت است.

در این برنامه کاری اول از کارهای دشوارتر مثل شستن ظروف، پاک کردن یخچال و مایکروویو شروع کنید. با انجام هر کار دشوار، شما برای ادامه مسیر و تکمیل برنامه مشتاق تر خواهید شد. در این مسیر ضدعفونی کننده میکروزدا با ضدعفونی سریع می تواند در پاک کردن یخچال، آشپزخانه، سطوح، حمام و سرویس های بهداشتی به شما کمک کنند. ضدعفونی کننده های میکروزدا با دارا بودن ترکیبات ایمن و بهداشتی به گونه ای طراحی شده اند که برای کاربرد روزانه مناسب می باشند.