برخی از مزایای محصولات میکروزدا بدین ترتیب است:

  • ترکیبات ایمن و عاری از هر گونه عوارض: یکی از دغدغه های مهمی که امروزه ذهن مردم را درگیر کرده است عوارض و اثرات جانبی مواد شیمیایی به کار رفته در محصولات مختلف است. در این راستا میکروزدا نوید دهنده ترکیباتی کاملا ایمن با فرمولاسیون پایدار و سازگار با محیط زیست می باشد و توانسته است با اخذ گواهی سلامت از سازمان غذا و دارو و با طی کردن انواع آزمایشات مختلف، محصولاتی فاخر و برازنده را به بازار عرضه نماید.
  • ضدعفونی سریع و صرفه جویی در زمان: یکی از مزیت های بارز محصولات میکروزدا، میکروب کشی در کمتر از یک دقیقه است. به این صورت که با اسپری کردن محلول بر سطح، در کمتر از یک دقیقه محصول می تواند اثرمیکروب کشی خود را اعمال نماید. این ویژگی ممتاز یکی از ارکان مهم در صرفه جویی زمان و تسهیل بهداشت اماکن است که در محصولات میکروزدا به آن توجه ویژه ای شده است.
  • جلوگیری از عفونت های آشکار و پنهان: جلوگیری از انتقال عفونت‌های قابل سرایت از سطوح، از مزایای اصلی استفاده از محصولات ضدعفونی کننده است. این محصولات می توانند با شکستن زنجیره انتقال عفونت، آلودگی میکروبی را مهار کرده و انتقال انواع میکروب ها به بدن را به حداقل برسانند. تحقیقات نشان داده است که استفاده از محصولات ضدعفونی کننده میزان بیماری های قابل سرایت از سطوح را به کمترین میزان ممکن می رساند.
  • صرف جویی در مصرف آب: یکی از مزایای کلیدی این محصولات عدم نیاز به آبکشی بعد از ضدعفونی کردن سطوح است. این محصولات بدون نیاز به آب قادرند که انواع میکروارگانیسم های عفونی را از بین ببرند و پاکیزگی را در کوتاه ترین زمان ممکن میسر کنند. از سویی دیگر به دلیل کارایی بالای این محصولات، تنها با چند بار اسپری نمودن بر سطوح اثر میکروب کشی و پاک کنندگی خود را اعمال میکند.